"Mobiltelefonjával, fényképezőgépével vagy kamerával készült felvételeit online is átadhatja a rendőrségnek.
Mint ismeretes, a Központi Nyomozó Főügyészség és a rendőrség nagy erőkkel keresi a Teréz körúti robbantás elkövetőjét. Kérjük, hogy amennyiben a birtokában van bármilyen hang- vagy képfelvétel, amely a 2016. szeptember 24-én, késő este bekövetkezett budapesti robbantás körülményeinek felderítését, illetve az elkövető azonosítását segítheti, azt szíveskedjen a nyomozóhatóság rendelkezésére bocsátani.
A felderítő munka támogatására a Belügyminisztérium létrehozott egy internetes oldalt, amelyen egyszerűen és gyorsan – néhány alapvető adat, a pontos helyszín és időpont megadását követően – feltöltheti a felvételét.
Az oldalt a robbantas.bm.gov.hu cím alatt érheti el.
Segítségét előre is köszönjük!"
- így szól az ORFK Kommunikációs Szolgálat felhívása.
A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (új PTK) pedig így:
"2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]
(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.
(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."
Az új PTK, miszerint már a felvétel elkészítéséhez is engedély kell, már korábban is nagyon nagy ellenérzést váltott ki, legfőképpen a sajtószabadság vonatkozásában. A személyiségi jogok túlzott és értelmetlen védése egy teljesen beteg szabályozást eredményezett.
Most, a Teréz körúti robbantás kapcsán kijelenthetjük, az új PTK megbukott. Vagy legalábbis látható, teljesen értelmetlen, alkalmazhatatlan. Mert ha bárki is betartaná, nem sok érdemi felvétellel lehetne segíteni az ügyészséget, rendőrséget a nyomozásban.
Ideje lenne elgondolkodnia ezen a politikának.